Kolloidal Gümüş Suyu Faydaları ve İnsana Etkileri

Bu yazımızda Kolloidal Gümüş Suyu Faydaları na, gümüş’ün tarihte ve günümüzde sağlık için nasıl kullanıldığına ve ise insan vücuduna etkileri üzerine değineceğiz.

Herkesin gümüşü sadece aksesuar olarak gördüğü söylenebilir. Fakat bu açıdan baktığımızda da oldukça faydalı bir element olduğunu yazımızın devamında daha iyi anlayacaksınız.

Gümüşün Kullanım Alanları

Gümüşe biçilen bu değer yeni yüzyılın bir ürünü olmadığı gibi milattan önceye kadar dayanır. Sezar dönemine gittiğimizde Romalı halkın tedavi amaçlı olarak gümüşü kullandığı görülmektedir. Deride oluşan yaraların tedavisi için kullanılan gümüş, Yunanlılar tarafından ise mutfakta hijyen amaçlı kullanılmaktadır. Yemek yenilen tabakları, bir şeyler içtikleri bardakları gümüşten yapmalarının ilk sebebi ihtişamı olsa da bir diğer sebebi ise bakterileri öldürmesidir. Roma dönemine baktığımızda ise askerlerin matara olarak gümüşü kullandığını, halk arasında ise gümüş eşyaların suyu saf ve temiz halde koruduğuna inanılırdı.

1300’lerden sonra Orta Avrupa’nın kabusu olan veba hastalığından “çingene” olarak tabir edilen halk oldukça zararsız şekilde kurtulmuştu. Buna sebep olarak ise tedavi amacı ile partikül haline gelmiş gümüşlerin vücuda enjekte edildiği rivayet edilir. Kana karışan partiküllerin vücuda yayılarak zararlı organizmaları yok ettiği ifade edilir. Günümüzde yapılan araştırmalar ise gümüşün bu etkisini kanıtlar nitelikte. Altın, çinko veya bakır gibi ağır metallerin hemen hepsi anti-bakteriyel olsa da toksik etkileri olduğu için tedavilerde kullanılmaları güçtür. Oysa ki gümüş bu metallerin yanında anti-bakteriyel özellik gösterirken oldukça az bir toksik etkisi bulunmaktadır. Bugün dahi bazı tıbbi malzeme ve desteklerde gümüş, gümüş iyonları kullanılmaktadır. Bunların yanında radyasyona karşı olarak da etkilidir. %95 ve üstü seviyelerde kendi ile temas eden radyoaktif etkenleri kaynağına geri gönderir. Bakterilerin genetik yapısını bozması ile bilinen gümüş; şeker, kaşıntı, ayak kokusu, sedef gibi şikayetlere de çözüm getirmektedir.

Besin olarak gümüşü elde etmek de mümkün. Ceviz gibi birçok faydası bulunan bir kuruyemiş içerisinde gümüş de barındırmaktadır. Birçok mikroba karşı insanı kuvvetli kılmasının sebeplerinden biri de budur. Bunun dışında olarak besin niyeti ile bahsedebileceğimiz bir diğer kahraman ise gümüş suyudur.

 

Kolloidal Gümüş Suyu Faydaları

Kolloidal Gümüş Suyu Faydaları hakkında bilgi vermeden önce gümüş suyunun ne olduğundan bahsetmek gerekir. Gümüş suyu antibiyotiğe destek olarak kullanılmaktadır. Antibiyotik yerine de kullanılmaktadır ve bunun en büyük sebebi ise kimyasaldan ziyade doğal olması, yan etkilerinin antibiyotiğe nazaran çok az olması ve bağışıklık sistemini zorlamamasıdır. Ağız yolu ile alınmasından 6 dakika sonra vücut içerisinde aktif hale gelir. Yapı olarak tarif etmek gerekir ise saf su içerisinde gümüş parçacıklarının tamamen homojen bir yapıda bulunması diyebiliriz.

Kolloidal Gümüş Suyu Faydaları içerisinde ilk örnek göstereceğimiz kuşkusuz olarak kaşıntı ve tahriş hissini azalmak olacaktır. Yeni cilt hücreleri oluşmasına destek olan gümüş suyu yanıkları da tedavi etmektedir. Sinüs tedavisinde burun spreyi şeklinde de kullanılan gümüş suyu, antiseptik yapısı ile beraber akne tedavileri için de kullanılır. Tıpkı yukarı bahsettiğimiz gibi yaraları temizlemek ve iyileşme süresini hızlandırmak için de kullanılır. Buna ek olarak eklemlerde hissedilen rahatsızlıkları iyileştirir, kas ve kemik sistemine bu sayede de destek olur.

Kolloidal Gümüş Suyu Faydaları ile ilgili daha fazla detayı baz alındığı ilaç ve tedavi yöntemlerine bakarak da öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda gümüş elementinin insan sağlığına etkisinden bahsettik. Sağlık sorunlarınıza yönelik olarak bu yollardan birini kullanmak isteseniz de ilk olarak doktorunuza danışmakta fayda var.

Yinede siz siz olun bilmediğiniz gıdaları tüketirken dikkatli olun iyi araştırın doktorunuza mutlaka danışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir